Počítače dětem

Babička se musí starat o svoje tři vnučky sama

Babička samoživitelka si vzala do péče vnučku již od narození, jelikož její dcera, matka dítěte, utekla z porodnice a následně byla převezena do vazby. Tento scénář se ale opakoval již v předchozích letech, proto se babička stará i o další 2 děti své dcery, kterým je nyní již 16 a 14 let. Ty již můžou pomáhat babičce s nejmladší 2 letou vnučkou. Kromě dcery má paní Jolana i jednoho syna, který je také již dospělý a občas své mamince přijde pomoct. Navíc s nimi v domácnosti bydlí vzdálený příbuzný, který by jinak skončil na ulici.

O projektu počítače dětem se dozvěděla přes sociální pracovnici z Dobré rodiny, která k rodině pravidelně dochází a všimla si, že se děti nemají na čem učit, jelikož v domácnosti je pouze jeden telefon, protože jedné vnučce se rozbil a na další telefon nemají peníze. Online výuka byla pro všechny velice náročná, protože holky se nemohly pořádně učit, jelikož neměly žádnou techniku, kromě jediného telefonu, o který se navíc pořád hádaly, a to jejich babičku velice vyčerpávalo. Darovaný počítač rodině velice usnadnil nejen online výuku, ale i celkové fungování chodu domácnosti. Velmi se bojí následujícího školního roku, jelikož se obávají další vlny koronaviru. Děti neměly možnost se moc učit a obávají se, jak budou zvládat učivo v následujícím školním roce a případnou další karanténu. Učitelé nebyli ochotní dávat dětem úkoly fyzicky či po telefonu. 

Paní Jolana moc děkuje dárcům, nevěděla si už rady, jak celou situaci vyřešit a zlepšit, proto je jim moc vděčná za počítač, který nyní její vnoučata mohou používat. Ráda by také pracovala, ale nemůže kvůli malé vnučce, kterou má v péči.

Pomoc druhým je našim prvořadým posláním. Silné příběhy, které každý den čteme, nás utvrzují v tom, že pomoc od projektu Počítače dětem pod záštitou Nadačního fondu IT people je velmi potřebná i po ukončení distanční výuky a bude velmi potřebná i nadále. Tentokrát nadace TV Nova pomohla ve spolupráci s Počítače dětem paní Jolaně. 

Pokud chcete pomoci i vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, finanční příspěvek nebo svoje síly jako dobrovolník. Více na www.pocitacedetem.cz.