Počítače dětem

Daruj

Staň se dárcem a pomoz rodinám v nouzi. Dárcem může být každý, kdo má doma nebo ve firmě techniku, která se už nepoužívá nebo nevyužívá natolik a jinde by posloužila více.

Pro vyplnění informací o daru, prosím klikněte na následující tlačítko:

Co se týče samotné techniky, tak jedinou limitací pro nás je minimální konfigurace PC nebo notebooku, aby bylo možné v dostatečné kvalitě spustit doporučené výukové programy Microsoft Teams a Google Classroom:

  • Procesor řady Intel Core i3 nebo silnější
  • Alespoň 2 GB operační paměti
  • Alespoň 100 GB volného místa na disku

Dále je velice vítaná i pomoc v podobě samostatných komponentů jako například: monitorů, klávesnic, myší, mikrofonů a webových kamer.

Společně chceme zlepšit podmínky pro online výuku ve školách, v rodinách a zejména v oblasti rovného přístupu k digitálnímu vzdělávání žáků ze sociálně slabých rodin. Váš dar umožní dětem možnost se zapojit do výuky i z domova, zdokonalovat se v práci na počítači, rozšiřovat svoje znalosti a celkově vylepšit jejich start do života. 

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání částky 250 Kč.

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání částky 500 Kč.

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání částky 1000 Kč.

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání částky 1500 Kč.

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání částky 2000 Kč.

Naskenujte QR kód pro rychlé odeslání libovolné částky.

Peníze nám také můžete darovat převodem na účet Nadačního fondu IT People

číslo účtu: 277704537/0300

Charitativní projekt Počítače dětem je naprosto závislý na pomoci dobrovolníků, kteří nám pomohou s koordinací projektu, se svozem techniky, jejím předáváním do vybraných rodin v nouzi a instalací či kompletací techniky.

Chceš se stát dobrovolníkem?

Velmi potřebná je pomoc od technicky zdatných dobrovolníků, kteří by pomohli vdechnout darovaným počítačům nový život. Jedná se zejména o revitalizaci počítače a instalaci výukového softwaru, tedy Microsoft Teams a Google Classroom, aby se mohlo okamžitě začít s výukou.

Doufáme, že najdeme co nejvíce ochotných dobrovolníku a už teď velice děkujeme každému, kdo se přihlásí, bez vás by tato akce neměla šanci uspět.

díky vašemu daru můžeme:

Servisovat darované počítače, reinstalace a čištění

Nakoupit chybějící díly ke kompletování počítačů

Distribuovat počítače po celé České republice

Realizovat mediální kampaně na podporu online vzdělávání