Počítače dětem

Daruj

Staň se dárcem a pomoz rodinám v nouzi. Dárcem může být každý, kdo má doma nebo ve firmě techniku, která se už nepoužívá nebo nevyužívá natolik a jinde by posloužila více.

Pro vyplnění informací o daru, prosím klikněte na následující tlačítko:

Co se týče samotné techniky, tak jedinou limitací pro nás je minimální konfigurace PC nebo notebooku, aby bylo možné v dostatečné kvalitě spustit doporučené výukové programy Microsoft Teams a Google Classroom:

  • Procesor řady Intel Core i3 nebo silnější
  • Alespoň 2 GB operační paměti
  • Alespoň 100 GB volného místa na disku

Dále je velice vítaná i pomoc v podobě samostatných komponentů jako například: monitorů, klávesnic, myší, mikrofonů a webových kamer.

Společně chceme zlepšit podmínky pro online výuku ve školách, v rodinách a zejména v oblasti rovného přístupu k digitálnímu vzdělávání žáků ze sociálně slabých rodin. Váš dar umožní dětem možnost se zapojit do výuky i z domova, zdokonalovat se v práci na počítači, rozšiřovat svoje znalosti a celkově vylepšit jejich start do života. 

Peníze nám také můžete darovat převodem na transparentní účet Nadačního fondu IT People

číslo účtu: 296983420/0300

Pohyby na účtu můžete sledovat zde

Charitativní projekt Počítače dětem je naprosto závislý na pomoci dobrovolníků, kteří nám pomohou s koordinací projektu, se svozem techniky, jejím předáváním do vybraných rodin v nouzi a instalací či kompletací techniky.

Chceš se stát dobrovolníkem?

Velmi potřebná je pomoc od technicky zdatných dobrovolníků, kteří by pomohli vdechnout darovaným počítačům nový život. Jedná se zejména o revitalizaci počítače a instalaci výukového softwaru, tedy Microsoft Teams a Google Classroom, aby se mohlo okamžitě začít s výukou.

Doufáme, že najdeme co nejvíce ochotných dobrovolníku a už teď velice děkujeme každému, kdo se přihlásí, bez vás by tato akce neměla šanci uspět.

díky vašemu daru můžeme:

Servisovat darované počítače, reinstalace a čištění

Nakoupit chybějící díly ke kompletování počítačů

Distribuovat počítače po celé České republice

Realizovat mediální kampaně na podporu online vzdělávání