Počítače dětem

Minimální hardwarová konfigurace

Bohužel ne každý počítač či notebook je vhodný pro domácí výuku. Aby byl stroj vhodný pro distanční výuku, musí zvládat prohlížení webu, práci s textovými dokumenty a obrázky a hlavně komunikaci s učitelem přes Google Classroom a Microsoft Teams (více v článku Software vybrán). Běžně na počítače instalujeme operační systém Microsoft Windows 10, méně často Linux (vhodný pro méně výkonné stroje). 

Obecně platí, že většina počítačů vyrobených v roce 2010 a později splňuje naše minimální požadavky. Konkrétně to jsou:

  • Procesor řady Intel Core i3 nebo silnější
  • Alespoň 4 GB operační paměti
  • Alespoň 100 GB volného místa na disku

Webkamera. Pokud počítač nebo notebook nemá  web kameru, webkameru můžete nahradit mobilním telefonem.

Zajištění internetového připojení. Podali jsme žádost o spolupráci ze strany velkých poskytovatelů internetu. Bohužel do doby, než bude spolupráce navázána, není v našich silách zajišťovat připojení k internetu.

Darované počítače a díly. I když jsme moc rádi za každý darovaný kus techniky, tak každý dárce techniky by měl zvážit, zda taková technika skutečně pomůže k výuce. Protože počítače stavíme v našem prvním instalačním centru Chodov, kde máme i sklad dílů, oceníme také samotné příslušenství a díly jako jsou monitory, pevné disky SSD i HDD, klávesnice, myši, kabely (napájecí, propojovací, síťové), sety dílů (např. set základní desky, procesoru, grafické karty a paměti), licenci k Windows (licenční kód – nálepka k Windows 7, 8.1, 10), tak i další díly vhodné k opravě či upgrade počítače. Díly jsou využívány nejen ke stavbě počítačů, ale jsou také zasílány do lokalit dobrovolníkům, aby tito mohli provést upgrade nebo opravu počítače rodině v nouzi.