Počítače dětem

Software vybrán

K online výuce jsme se rozhodli využít dvě hlavní online platformy a to Google Classroom a Microsoft Teams. Výhodou je zejména komplexnost obou nástrojů, kde nabízejí funkce od sdílení dat až po přímou výuku on-line. Umožňují zadávání práce, kooperaci žák – učitel nad jedním dokumentem a nabízejí možnosti motivace pomoci audia i videa, nebo využívání on-line učebnic. V neposlední řadě také umožňují přímé i skupinové konverzace.

Níže Vám dáváme možnost software nainstalovat zdarma a zároveň odkazy na kompletní školící podklady na youtube pro žáka i pro učitele:

Google classroom

Google Classroom je nástroj pro online výuku, který je pro vás dostupný zcela zdarma.

Je možné ho mít nainstalován jak ve webovém prohlížeči, tak i na mobilních zařízeních. Získat ho můžete kliknutím na následující tlačítka:

Představení a školící podklady pro školy a učitele 

Pokud si nevíte rady s tím, jak Google Classroom správně používat, máme tady pro vás instruktážní videa od učitele Pavla Hodála:

Školící podklady pro žáky 

Pro žáky, kteří si nevědí rady s tím, jak se orientovat v Google Classroom jsou pak tato instruktážní videa:

Microsoft teams

Druhým vybraným nástrojem je Micosoft Teams. Tento nástroj umožňuje efektivní vzdálenou spolupráci v rámci třídy i celé školy. Stejně jako Google Classroom je možné ho získat zcela zdarma.

Představení a informace, jak software nainstalovat 

Pokud si nevíte rady jak pracovat v nástroji Microsoft Teams a jak jej nainstalovat, tak můžete využít následující instruktážní videa od Studentského Trenérského Centra společnosti Microsoft.

Školící podklady pro učitele a žáky

Dále vám nabízíme detailnější videa o práci v Microsoft Teams z pohledu studenta i učitele: