Počítače dětem

Jsem v nouzi

Pokud se vaše rodina ocitla ve finanční tísni a neumíte svým dětem zajistit potřebné vybavení k domácímu studiu, pomůžeme Vám nalézt pomoc.

Pokud chcete požádat o zápůjčku nebo opravu techniky, volejte tel.: 234 700 800, nebo vyplňte

Pro koho je pomoc určena, jak bude poskytnuta a kde se o ní přihlásit

Pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Nabízíme dva programy zápůjčky (případně darování) techniky podle její kvality.

Modernější technika s vyšší hodnotou – za poplatek

Kvalitní nová nebo zánovní výpočetní technika a kvalitní technika zapůjčená ze strany Mironetu (vyčleněných až 1000 počítačů). Tato technika bude zapůjčena za symbolických 320 Kč/měsíc. U techniky zapůjčené ze strany Mironetu se vybírá vratná záloha 5.000Kč (výše zálohy je nižší než hodnota zapůjčené techniky) a ze zálohy po vrácení techniky je účtován poplatek 320Kč/měsíc  (ze strany Mironetu se jedná o ztrátovou službu, běžné tržní půjčovné je cca 1200Kč/měsíc). Poplatek slouží také tomu, aby tato služba nebyla nadužívána a dostala se do těch rodin, kteří ji opravdu potřebují.

Starší technika, dostatečná výuce na dálku – zdarma

Kvalitní, ale starší a méně výkonná technika, která bude poskytnuta za 0Kč/měsíčně a nebude u ní vybírána vratná záloha. Tato technika je dostatečná k zajištění výuky na dálku a další běžné úlohy. Tato technika je určena rodinám, kdy rodiny si nemohou dovolit složení kauce ani měsíčního poplatku.

Rychlost poskytnutí techniky a omezení rizika zneužití pomoci

Aby se zajistila rychlá zápůjčka techniky, nebude detailně ověřována reálná situace rodiny a zjišťováno, zda dítě skutečně začalo studovat díky zapůjčené technice na dálku. Abychom předešli zneužití této humanitární služby, v první polovině července si odebereme techniku zpět. Pokud se jedná o techniku věnovanou od dárců, bude po detailnějším zkoumání věnována následně těm rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti skutečně dovolit, zároveň jejich dítě skutečně využívalo techniku ke studiu v době její zápůjčky.

Instalace na místě a následný servis techniky zdarma

Pokud již techniku máte nebo si ji právě půjčujete, důležitou výhodou je možnost získat zdarma instalaci výukového software, upgrade techniky, opravu nefunkční techniky, zajištění dílů apod. Přes webové stránky PočítačeDětem.cz naleznete dobrovolníka, který vám pomůže se software a který má přístup k dílům z vyřazených počítačů, které jsou umístěny v instalačních centrech.