Počítače dětem

Unicef partnerem projektu

Dětský fond Organizace spojených národů UNICEF se stal partnerem projektu Počítače dětem. Společně chceme pomoci šířit osvětu jak v České republice, tak i mimo ni. Výkonná ředitelka Pavla Gomba tento projekt chce prezentovat v zahraničí jako příkladný projekt funkční a účinné charitativní pomoci, který stmeluje společnost. 

MISS České republiky mediálním partnerem

Máme pro vás skvělou zprávu Miss České republiky se stala mediálním partnerem našeho projektu. Tato soutěž změnila svůj koncept a poslední roky se  aktivně věnuje charitativní činnosti. Obzvláště v této krizové situaci spojené s koronavirem jsme tuto pomoc potřebovali.

No a jak tato spolupráce probíhá?

Do pomoci se zapojily i všechny semifinalistky roku 2020. Dívky natáčely charitativní videa, kde se snažily projekt více přiblížit svému okolí a především hledaly dárce, techniky a dobrovolníky, kteří by se do projektu mohli zapojit a vdechli tak technice druhý život. Každá dívka si za pomoci své školy našla ve svém městě nebo kraji rodinu, která potřebuje naši pomoc a počítač jí doručila. Některé dívky se do projektu zapojily více a předaly již několik počítačů. Počítačem byly obdarovány nejen rodiny z různých koutů České republiky, ale i nízkoprahové centrum, kde počítač využije mnoho dětí.

Jsme rádi, že celý ročník soutěže Miss České republiky 2020 bude věnován pomoci rodinám v nouzi a těšíme se na další spolupráci s děvčaty.