Počítače dětem

Návštěva starosty MČ Praha 11 v instalačním centru projektu

Návštěva starosty MČ Praha 11 v instalačním centru projektu

Opatov, místo odkud darované počítače míří za potřebnými.

Instalační centrum projektu Počítače dětem na pražském Opatově je nejen jedním z 25 sběrných míst, kde je možné darovat starší IT techniku vhodnou pro repasování, ale i sídlem servisních techniků, kteří darované počítače připravují pro naše dárce.

V rámci podpory z Dotačního programu v oblasti životního prostředí pro rok 2022 MČ Praha 11, byly s nabídkou spolupráce s našim projektem osloveny všechny základní školy zřizované touto MČ, vybrané společnosti a neziskové organizace sídlící na území MČ Praha 11.

Jsme rádi, že komunikace se všemi oslovenými pomohla jednak získat další starší IT techniku k repasování, kterou postupně předáváme zájemcům – jednotlivým žadatelům, školám a nízkoprahovým zařízením v této lokalitě.

Ve spolupráce s MČ Praha 11 nacházíme plnou podporu projektu, které  si velmi vážíme a jsme rádi, že darovanou IT technikou významně pomáháme i žadatelům z této městské části.

Projektu významně pomáhá i spolupráce s národní soutěží krásy MISS ČR, kdy soutěžící dívky, jednak pomáhají darovanou IT techniku vyzvedávat od dárců, ale především předávat potřebným dětem a projekt propagovat na sociálních sítích.

Společně se starostou MČ Praha 11 panem Jiřím Dohnalem se dívky, soutěžící v letošním ročníku přijely podívat do prostor instalačního centra, seznámily se s procesem recyklace darovaných počítačů a zároveň si již počítače k předání vybraným žadatelům převzaly.

Pokud chcete podpořit náš projekt i Vy, neváhejte se na nás obrátit na emailu info@pocitacedetem.cz. Každá pomoc se počítá.

Video z návštěvy pana starosty Dohnala a soutěžících dívek MISS ČR zde: