Počítače dětem

organizátoři

Koronavirus si nevybírá a postihuje všechny bez rozdílu. Některým rodinám ale ztížil situaci natolik, že nemají prostředky pro obstarání vybavení pro své děti a jejich výuku na dálku. Nadační fond IT People a dobrovolníci, za finanční a technické podpory Mironetu, přináší pomoc v krizové situaci, která nastala prakticky přes noc a ochromila celou zemi. 

Naším cílem je, aby děti v rodinách ve finanční nouzi nezameškávaly výuku a byly schopny držet krok se svými spolužáky. V této oblasti podáváme pomocnou ruku a vytváříme most mezi dárci techniky, dobrovolníky, školami a rodinami v nouzi. Na počátku e-shop Mironet do akce vyčlenil 1000 počítačů s tím, že chce svojí iniciativou inspirovat ostatní k stejné pomoci. Je skvělé, že se za pouhých 14 dní přidalo stovky dárců a dobrovolníků. 

Budujeme dlouhodobý projekt, jehož organizaci zajišťují společnosti se zkušenostmi z podobných projektů.  

IT People je nezisková organizace založená v 2013 s cílem podpory nadaných a znevýhodněných dětí, popularizaci IT oboru mezi mládeží a zejména získávání nadaných studentů pro studium technických (zejména IT) oborů vysokých škol. 

Nadační fond IT People provozuje vlastní IT tábor, podporuje nejrůznější aktivity jako Robotický den, Výstavu IT v pohybu atd. Nadační fond IT People získává prostředky pro svoji činnost výhradně od dárců a z pořádání společenských a kulturních akcí, jejichž výtěžek je směřován k zajištění příjmů chodu nadačního fondu. Příjmy nadačního fondu v roce 2019 dosáhly rekordních 2,1 milionu Kč.

Univerzita Karlova zajistila pro Nadační fond a projekt Počítače Dětem:
zaslání výzvy studentům UK k zapojení do dobrovolné činnosti v rámci této akce – studenti UK nyní tvoří klíčovou část dobrovolníků. 

Univerzita Karlova je nejvýznamnější česká vysoká škola a jedna z nejstarších evropských univerzit. Studuje zde téměř 50 tisíc studentů,  zhruba šestina všech vysokoškoláků v Česku. Roku 2019 tuto školu vyhodnotila organizace Academic Ranking of World Universities jako nejlepší v České republice a jednu z nejlepších v regionu střední a východní Evropy.

 

Mironet.cz zajišťuje pro Nadační fond a projekt Počítače Dětem:
zápůjčku až 1000 počítačů, informační systém, managery a techniky pro školení dobrovolníků, kanceláře, svozová místa, samostatné prostory pro instalační centrum, možnost využití call centra pro rodiny, které nemají přístup k internetu a nemohou vyplnit formulář.

Mironet.cz je IT eshop, který v ČR působí od roku 1996. Společnost již v minulosti opakovaně pomáhala Čechům v těžkých situacích, v letech 2002, 2010 a 2013 při povodních zdarma zajišťovala čištění zaplavené techniky a zachránila majetky za miliony korun.