Počítače dětem

Vítězka MISS České republiky pomáhá v Domu na půl cesty

Vítězka MISS České republiky pomáhá v Domu na půl cesty

Krása, charita, dobrovolnictví a vzdělávání. To jsou hlavní oblasti, které propojuje národní soutěž krásy Miss České republiky, a snaží se o jejich každodenní naplňování prostřednictvím podpory našeho projektu. Jednou z podmínek přihlášení dívek do Miss ČR je předchozí zkušenost s charitativní nebo dobrovolnickou praxí, kterou mají finalistky možnost svým zapojením do projektu Počítače dětem dále prohlubovat. Dívky pomáhají darovanou techniku předávat do potřebných rodin, dětských domovů, nízkoprahových zařízení, nemocnic a dalších. Aktivně také projekt propagují na svých sociálních sítích.


Jedním z míst, kde pomohla vítězka letošního ročníku Miss České republiky Helena Čermáková, je Dům na půl cesty CERPOS v Benešově. Ten poskytuje pobytovou službu na přechodnou dobu (zpravidla na dobu jednoho roku) pro osoby od 18 do 26 let věku, které po dosažení zletilosti opouštějí školská zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, popřípadě pro osoby z jiných zařízení pro péči o děti a mládež. Helena totiž v Benešově žije a rozhodla se pomoci ve svém nejbližším okolí. 13. února 2022 navštívila toto zařízení a klientům předala 3 macbooky a drobné dárečky.

S úsměvem mě přivítala vedoucí zařízení, paní Květuše Studničková i její manžel, který pomohl techniku nainstalovat“, vypráví Helena a pokračuje. „Již dříve jsem se věnovala charitě, ale v průběhu soutěže jsem měla možnost se s tuto formou pomoci druhým, a navíc ve spojení s podporou vzdělávání, blíže seznámit. Našla jsem sama sebe, zažila jsem silné životní příběhy i dojemné momenty a plním si svůj sen pomáhat druhým. Stala jsem se dobrovolníkem charitativního projektu Počítače dětem, vyhledávám potřebné rodiny i dárce a jsem moc ráda, že jsem mohla pomoci právě v Benešově, kde žiji. Pro Helenu toto nebyla první zkušenost s předáváním IT techniky. Počítače a notebooky předávala již dříve například v Dětském domově ve Zlíně či rodině v Otrokovicích.


Pokud máte ve svém okolí rodinu, dítě, žáky, kteří techniku potřebují, nebo naopak máte doma nebo ve své firmě starší, nepotřebnou IT techniku, darujte jí projektu Počítače dětem. Každá pomoc se počítá. Třeba ve svém okolí pomůžete i Vy. Bližší informace na www.pocitacedetem.cz.