Počítače dětem

CHARITA SPOJILA ROBERTA NOVOTNÉHO A DAVIDA KOLLERA

CHARITA SPOJILA ROBERTA NOVOTNÉHO A DAVIDA KOLLERA

Autor myšlenky našeho projektu Robert Novotný a muzikant a zpěvák David Koller spojili své síly a pomohli matkám s dětmi v Azylovém domě Otevřené srdce na Praze 7. Zařízení pomáhá matkám i otcům s dětmi překlenout krizovou životní situaci ohrožující fungování rodiny. Poskytuje ubytování a odbornou pomoc, případně její zprostředkování, za účelem vyřešení nejvážnějších problémů pro samostatný a plnohodnotný život ve společnosti.

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 zde Robert Novotný a David Koller předali nejen 5 notebooků, ale také sportovní potřeby a další drobné dárky, které obyvatelkám a jejich dětem udělaly radost a použijí je v každodenním běžném životě. Jak se shodly paní ředitelka azylového domu Michaela Nováková a jeho vedoucí Markéta Šelembová, notebooky využijí nejen děti pro své vzdělávání, ale i některé maminky, které si dodělávají střední nebo vysokou školu, případně rekvalifikační kurzy, a zvýší tak šanci na uplatnění na trhu práce a pomohou tak rodinné situaci.

V tomto konkrétním azylovém domě David Koller již jednou pomáhal v rámci svých aktivit a nyní propojil spolupráci právě s naším projektem. K této spolupráci uvádí: „Je to smysluplný a potřebný projekt a s panem Novotným budeme spolupracovat i nadále a spojíme síly v pomoci potřebným v dalších společných aktivitách“. Robert Novotný doplnil: „ Jsem rád, že projekt podporuje celá řada osobností ze společenského, politického i kulturního prostředí. Jedním z nich je i David Koller, který náš projekt podporuje dlouhodobě“.

Aktivity v tomto azylovém domě mohly být projektem Počítače dětem realizovány také díky podpoře z nadačního příspěvku Nadace ČEZ.

Projekt Počítače dětem pomáhá nejen v rodinách, ale i nemocnicích, dětských domovech, azylových domech, nízkoprahových zařízeních. Za dobu působení získal od dárců přes 5000 ks techniky, kterou věnoval již do 4290 rodin.
Pokud potřebujete pomoc i vy nebo někdo ve Vašem okolí, nebo naopak pokud chcete pomoci, bližší informace získáte na www.pocitacedetem.cz