Počítače dětem

Energická hudba v podání romského zpěváka Patrika

Energická hudba v podání romského zpěváka Patrika

V červnu 2022 v rámci podpory projektu Počítače dětem proběhla na Střeleckém ostrově benefiční událost, která měla za úkol apelovat na pomoc potřebným rodinám. Mottem večera bylo “500 počítačových učeben do škol a 500 počítačů pro talentované žáky”.

Úvodního projevu se ujaly osobnosti zastupující společnosti Ernst & Young, Mironet, CzechTrade a Nadační fond IT people. O nabitý program se postaral Dětský balet Praha se svým tanečním vystoupením, uměleckým vystoupením houslisty Michaela Hejče, či soutěžící dívky Miss se svou módní přehlídkou.

Tradičně již druhým rokem vystupují na akcích spojených s projektem Počítače dětem i romské talentované děti, které mají příležitost vlastní seberealizace. Nebylo tomu ani jinak a během večera vystoupil talentovaný Patrik Daniel, příslušník romské menšiny. “Patrik je nadšený mladý zpěvák a jeho energie během pěveckého vystoupení byla neuvěřitelná. Běhal mi mráz po zádech,” doplnila spolupořadatelka a moderátorka akce, Nikola Kokyová, která je z jedné čtvrtiny také romka.

Cílem večera bylo poukázat na potřebu zajištění počítačové techniky a dlouhodobé podpory rodin, které z finančních důvodů nemohou zajistit dostatečně kvalitní vzdělání pro své děti.

Pokud chcete pomoci i Vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, poskytnete finanční příspěvek na náš transparentní účet nebo se zaregistrujete jako dobrovolník. Více informací naleznete na našich stránkách www.pocitacedetem.cz

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.