Počítače dětem

zš moravská nová ves získala počítače pro své žáky

Na jaře letošního roku zasáhla oblast jižní Moravy přírodní katastrofa, jejíž následky obyvatelé těchto lokalit likvidují dodnes. Projekt Počítače dětem ihned reagoval na situaci s nabídkou techniky pro vzdělávání dětí a obrátil se na zastupitele obcí, které byly zasaženy s tím, že si o techniku může zažádat každý jednotlivě, ve spolupráci s úřadem či jakákoliv škola či organizace. Spolu s dobrovolníky projekt pomohl desítkám rodin a nové se stále hlásí, jelikož až nyní řada z nich opravila svoje domovy a mají tak prostor, kam mohou počítač dát.

Mezi zasažené obce patří také Moravská Nová Ves, kde projekt Počítače dětem předával techniku na druhém stupni základní školy, která stále prochází opravami. Vedení školy i rodiče doufají, že do Vánoc bude škola kompletně opravena a vzhledem k aktuální situaci, kdy se opět zvyšují čísla nakažených Covidem a některé třídy musí do karantény, po domluvě s paní učitelkou Konečnou si zažádalo 21 rodin o techniku pro svoje dítě.

Předání proběhlo z rukou paní Ing. Nikol Nevoránkové, manažerky projektu v základní škole Moravská Nová Ves na druhém stupni za osobní účasti paní Mgr. Soni Petrjanošové, zástupkyně ředitelky a paní Jitky Konečné, učitelky školy dne 3.11. 2021. Počítače udělali radost všem 21 dětem a jejich zákonným zástupcům a to také díky dobrovolníkům projektu, slečně Sarah Horákové a panu Františkovi Petrů.
Děti měly velkou radost, jelikož většina z nich o techniku při pohromě přišla nebo má zcela nevyhovující starší techniku, která není vhodná pro zpracování úkolů a případnou distanční výuku.

Za projekt Počítače dětem manažerka projektu dodává „Jsme rádi, že jsme mohli pomoci rodinám v této náročné době, kdy tyto rodiny postihla pandemie a ještě přírodní katastrofa. Přejeme všem, aby strávili klidné Vánoce ve svých opravených domovech a dětem dělala technika radost.“

V tuto chvíli připravují dobrovolníci v Instalačním centru další počítače pro rodiny, které se přihlásili do projektu až později.

Pokud chcete pomoci i vy tím, že poskytnete svoji nevyužívanou techniku, zapojíte se jako dobrovolník nebo přispějete finančním darem, ze kterého jsou hrazeny potřebné díly či náklady na pohonné hmoty, najdete více informací na www.pocitacedetem.cz.