Počítače dětem

Herec robert jašków opět podpořil projekt počítače dětem

Projekt Počítače dětem znovu vyrazil do terénu, aby v pondělí 8. listopadu 2021 pomohl pětičlenné rodině z pražských Řeporyjí. Předat tři počítače s námi za Nadaci Nova přijel i herec Robert Jašków, známý mimo jiné například ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. 

Matka čtyř dětí, paní Šutarová, je samoživitelka a obává se dalšího lockdownu. Pokud by tento scénář nastal, čtyři děti by byly znovu odkázány pouze na jeden počítač. Tento jediný počítač navíc rodině již dříve také věnoval projekt Počítače dětem. Když se paní Šutarová dozvěděla, že může zažádat o více než jeden počítač, rozhodla se Počítače dětem znovu kontaktovat, aby mohly děti pohodlně plnit všechna uložená zadání. Při předání jsme se potkali s paní Šutarovou, Natálií, Nikoletou, Anetou a Markem. Všechny děti navštěvují základní školu, kde úspěšně studují. Výpočetní technika se ale stává čím dál víc nezbytným předpokladem pro kvalitní vzdělávání a zvládat dlouhodobě studium čtyř dětí navštěvující různé ročníky na jednom počítači je nadlidský úkol. 

Pomoc druhým je našim prvořadým posláním. Silné příběhy, které každý den čteme, nás utvrzují v tom, že pomoc od projektu Počítače dětem pod záštitou Nadačního fondu IT people je velmi potřebná i po ukončení distanční výuky a bude velmi potřebná i nadále. 

Pokud chcete pomoci i vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, finanční příspěvek nebo svoje síly jako dobrovolník. Více na www.pocitacedetem.cz nebo info@pocitacedetem.cz.