Počítače dětem

Nadace čez poskytla finanční dar

Nadace ČEZ podpořila projekt Počítače dětem finančním darem ve výši 200.000 Kč s cílem pomoci dětem z rodin, které si nemohou z vlastních zdrojů dovolit pořídit vlastní počítač po vzdělávání svých dětí. 

Projekt Počítače dětem vznikl v březnu roku 2020 s ohledem na pandemickou situaci a nutnost online výuky s cílem zajistit rovný přístup ke vzdělávání dětí a zároveň zvýšit sociální odpovědnost tím, že starší technika od dárců bude recyklována a poskytnuta dětem, které ji potřebují. Tím, jak se projekt neustále rozrůstá, a získává čím dál větší zájem ze strany médií (TV Nova, Frekvence 1) a podporu ze strany významných politických, hereckých a uměleckých osobností můžeme aktivně nabízet pomoc nejen sociálně slabším rodinám a maminkám samoživitelkám, které tvoří největší část žadatelů o techniku pro děti, ale také školám, školským a zdravotnickým zařízením, dětským domovům, nadacím a dalším (např. Nadace Sirius, Fond Veroniky Kašákové). 

Společně s Nadací ČEZ jsme tak mohli pomoci více než 3.800 rodinám za pomoci více než 350 dobrovolníků po celé republice. Povedlo se nám získat kolem 4.000 kusů techniky, kterou jsme vybrali na 24 svozových místech (např. UNICEF, nadace Jedličkova ústavu) a vykouzlili jsme tak úsměvy na tvářích dětí i dospělých. 

 

Vážíme si této podpory, díky které projekt Počítače dětem pomohl těm, kteří to potřebují, a děkujeme. 

A jak to u nás v projektu funguje? 

Za částku 900 Kč zajistíme jednomu dítěti funkční počítač v průměrné hodnotě 6.500 korun, kdy se finanční částka takto znásobí. Hlásí se nám celá řada dárců, kteří jsou ochotni věnovat hodnotnou techniku i celá řada dobrovolníků, která je ochotna věnovat čas při opravě PC a pomoci potřebným rodinám. S kapacitou 24 svozových, servisních a montážních míst jsme schopni skladovat celé počítače i náhradní díly. Taková svozová místa jsou zajištěna partnerskými firmami nebo charitou. Díky této spolupráci nám stačí pouze zlomek hodnoty počítače, abychom vyřazené technice vdechli nový život a dodali funkční počítač přímo tam, kde je potřeba pro vzdělání dítěte. Repasovaný počítač či notebook za pomoci dobrovolníků zajistíme žadatelům, kteří se přihlásí do projektu na www.pocitacedetem.cz do všech koutů České republiky a zároveň žadatelům poskytujeme technickou podporu kdykoliv ji potřebují. 

Finanční dar Nadace ČEZ jsme využili především na náklady na dokoupení náhradních dílů nutných ke kompletaci darované technik, náklady na logistiku a jako příspěvek pro dobrovolníky. Tato podpora nám významně pomohla v poskytnutí pomoci většímu množství žadatelů, než kdybychom tento finanční dar nezískali. Děkujeme! ,