Počítače dětem

Nikola kokYová dělá radost v romských rodinách

Nikola Kokyová, ambasadorka projektu Počítače dětem, opět dělala radost a to konkrétně v Teplicích, kde předávala techniku sedmnáctiletému Pavlovi, studentovi třetího ročníku Hotelové školy v Teplicích s oborem Sociální činnost. 

Pavel Dobai potřebuje počítač pro svoje vzdělávání a jelikož žádný doma neměl a jeho rodina si ho nemohla dovolit, projekt Počítače dětem mu jeden poskytl. Při předávání techniky Nikolou se Pavel podělil o pár informací ze svého života. Rád se věnuje sportu a to hlavně basketbalu, dále sledování Anime filmů a také četbě, jeho nejoblíbenější čtení je Manga. Mezi jeho další zájmy patří videohry, především žánr RPG, kterému by se chtěl v budoucnu věnovat a to profesionálně především jako recenzent těchto her. 

Na závěr setkání Pavel dodává „Pokud bych mohl vzkázat něco ostatním romským studentům, tak to bude to, aby se věnovali i nadále studiu a škole přes všechny překážky, protože to má cenu. V budoucnu se jim to vrátí a budou za to rádi. Mohou tak ukázat ostatním, co se jim smáli nebo si z nich utahovali, že to dokázali.“ 

Studentovi Pavlovi přejeme mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě a zároveň děkujeme Nikole za její spolupráci s romskou komunitou, jelikož naším cílem je zajistit rovný přístup vzdělávání dětí bez ohledu na prostředí, ze kterého pochází. 

Pomoc druhým je našim prvořadým posláním. Silné příběhy, které každý den čteme, nás utvrzují v tom, že pomoc od projektu Počítače dětem pod záštitou Nadačního fondu IT people je velmi potřebná i po ukončení distanční výuky a bude velmi potřebná i nadále. 

Pokud chcete pomoci i vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, finanční příspěvek nebo svoje síly jako dobrovolník. Více na www.pocitacedetem.cz nebo info@pocitacedetem.cz. 

 

19.9.2021 Teplice 

 

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.