Počítače dětem

nejčastěji kladené otázky (FAQ)

Nejčastější otázky od dárců a dobrovolníků

Pokud chcete pomoci, ať už darováním vhodné techniky, či dobrovolnickou prací, tak se prosím zaregistrujte na následujících odkazech:

Chci být dárce

Chci být dobrovolník

Naši kolegové se vám v následujících dnech ozvou ohledně dalšího postupu. Děkujeme vám za pomoc.

V prvním kroce je potřeba vyplnit formulář v sekci “dárce” 

V případě zájmu se s vámi spojíme, abychom zjistili v jakém stavu technika je a domluvíme se na odkupní ceně. Pokud techniku chcete darovat, ale zároveň administrativně potřebujete kupní smlouvu, jsme otevřeni i možnosti odkupu za symbolickou cenu 1 Kč.

Cílem akce Počítače dětem je poskytnout dětem z rodin v nouzi techniku pro jejich domácí studium. Za tímto účelem tedy přijímáme počítače, notebooky, tablety a příslušenství jako jsou monitory, klávesnice, myši, webkamery a mikrofony.

Pořadovanou minimální konfiguraci naleznete zde.

Práce dobrovolníků je pro nás úplně klíčová. Akce probíhá v celé republice a pokud se chceme dostat do všech koutů, jsme závislí na pomoci dobrovolníků a to zejména mimo Prahu. Je to jednak pomoc s technikou a to znamená zprovoznění, vyčištění a instalace nového softwaru, tak převoz do rodiny. 

Pokud z určitého důvodu nemůžete, či nechcete svou techniku darovat, nabízíme také možnost odkupu. Berte ale prosím na vědomí, že není v našich možnostech nabízet vysoce výhodné výkupní ceny.

Nejčastější otázky rodin v nouzi

Tým dobrovolníků se denně věnuje mnoha žádostem. Mějte prosím strpení se svojí žádostí. Aktuálně vyhodnocujeme žádosti rodin v nouzi / zastupujících organizací. V nejbližších dnech vás budou kontaktovat naši kolegové.

Primárně je pomoc určená pro rodiny v nouzi, které doma nemají žádnou techniku a děti jsou úplně odříznuté od spojení se svými učiteli. Nákupem nového počítače by se rodina mohla dostat ještě do větší tísně a takové situaci chceme předejít a pomoci zápůjčkou zdarma.

Může nastat i situace, kdy rodina techniku vlastní, ale slouží jako pracovní nástroj rodičů, kteří mají nařízenou práci z domova a děti by se dostaly k počítači až pozdě večer nebo vůbec. V tomto případě můžeme rodinám nabídnout zápůjčku počítače za 5000 Kč.

Naším cílem je pomoci dětem v nouzi studovat z domova, tak aby nebyly pozadu oproti dětem, které mají to štěstí, že mají vlastní počítač a nejsou nijak omezovány v distanční výuce.

Proč tedy techniku pouze zapůjčujeme, namísto darování? Hlavním důvodem je zamezení zneužívání pomoci a urychlení celého procesu pomoci. Bohužel se může stát, že o darovanou techniku nebude dostatečně pečováno a tudíž může dojít k jejímu poškození, v horším případě by se také mohlo stát, že by technika byla dále přeprodávána (zpronevěření majetku). Bohužel momentálně nemáme čas zkoumat situaci u jednotlivých rodin, takže zápůjčka těmto situacím zabrání. V žádném případě není naším účelem vydělávat, proto je technika zapůjčována jen za symbolickou cenu (v případě výkonnější techniky), či zcela zdarma (v případě té méně výkonné, ale pořád dostatečné pro domácí studium).

Prostřednictvím škol budeme s rodinami nadále v kontaktu, a pokud se technika v dané rodině osvědčí a nebude zneužívána, tak ji rádi přenecháme rodině do vlastnictví zdarma.

Po domluvení termínu a místa předání techniky k vám přijedeme my, nebo dobrovolníci zapojení do projektu, a techniku vám za dodržení všech hygienických opatření předáme a případně i zprovozníme doma.

Více než kdokoliv jiný si uvědomujeme, že ne každý rozumí složitému světu informačních technologií. Právě proto jsme plně připraveni každému kdo bude potřebovat zapůjčenou techniku také zprovoznit přímo doma. Také získáte možnost získat potřebný software zdarma i servisní podporu, kdyby se něco pokazilo. V takovém případě stačí kontaktovat přes stránky Pocitacedetem.cz vhodného dobrovolníka (nebo případně přímo nás) a domluvit se na dalším postupu.

Nejčastější dotazy škol

Jsme tu pro vás a rádi s vámi budeme spolupracovat. stačí vyplnit formulář, který spolu s dalšími informacemi naleznete na úvodní stránce.

Po odeslání formuláře vás budeme kontaktovat ohledně dalšího postupu.

Zaregistrovat je potřeba každou rodinu zvlášť do formuláře „jsme v nouzi“ a uvézt, že je registrujete jako škola.

Podle doporučení Univerzity Karlovy jako nejvhodnější nástroje vychází Google Classroom a Microsoft Teams.

Pokud si nevíte rady s tím, jak je získat a používat, tak prosím klikněte na následující odkaz, kde najdete instruktážní videa a odkazy k získání softwaru:

Kde získat software a jak ho používat

Pokud jste zde nenalezli odpověď na váš dotaz, neváhejte a kontaktujte nás, rádi vám ho zodpovíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *