Počítače dětem

počítač pro tři děti z azylového domu v brně

Mnoho rodin je stále ovlivněno následky první vlny pandemické situace, která přišla na jaře loňského roku. V takové situaci je i paní Hubáčková, maminka tří dětí, která momentálně žije i s dětmi v azylovém domě v Brně. Paní Hubáčkové komplikuje možnost najít si novou práci především skutečnost, že je samoživitelka a musí se věnovat svým školou povinným dětem – patnáctiletému Tomášovi, třináctileté Natálce a jedenáctiletému Alexovi.

Z důvodu nedostatku finančních prostředků se paní Hubáčková obrátila na Charitu Brno, se kterou projekt Počítače dětem spolupracuje a zažádala si o počítač pro děti, který potřebují pro zpracování domácích úkolů, hledání informací, ale třeba i pro případ, kdy by došlo ze dne na den k online výuce. 

Důležitým partnerem projektu Počítače dětem již od jeho počátku je Miss České republiky. Soutěžící dívky Miss České republiky, v rámci svých charitativních aktivit předávají počítače nejen ve svém okolí, ale aktivně podporují projekt tam, kde je potřeba. Také z tohoto důvodu se osobního předání se účastnila slečna Tereza Žáková, finalistka Miss České republiky 2021.

Slečna Tereza předala v azylovém domě mamince za přítomnosti mladších dětí počítač a popovídala si s nimi o tom, co vše musí řešit v této složité situaci.

Děkujeme Tereze za osobní předání, mamince přejeme hodně sil  a dětem mnoho úspěchů ve studiu. 

 

Pomozte i vy tím, že poskytnete starší techniku, finanční dar nebo se přihlásíte jako dobrovolník. Více na www.pocitacedetem.cz.