Počítače dětem

Poděbrady přivítaly podporu projektu Počítače dětem

Ve dnech 25. a 26. září proběhla kulturní akce Srdce Poděbrady. Již třetím rokem se za podpory starosty lázeňského města Poděbrady, Jaroslava Červinky, zrealizovala veřejná událost s bohatým programem. Tradičně je vždy podpořena místní organizace. V minulosti šlo o Speciální školu, letos byl (mimo jiné) například podpořen i psí útulek Haryk.

Hlavním bodem celé události bylo však představení deseti krásných finalistek Miss České republiky 2021, které na svých celorepublikových roadshow přináší světlo a naději do mnoha rodin a domácností pomocí podpory projektu Počítače dětem. Pro diváky byl připraven bohatý program plný módních přehlídek, tanečních vystoupení, soutěží a vystoupení pro ty nejmenší. Víkendovým programem provázel moderátor a herec Michal Šeda a moderátorka a hlasatelka Vendula Krejčová.

Průběh celých slavností se nesl v duchu podpory mladých nadějných studentů z romské menšiny. Z města Poděbrady byli vybráni tři nadaní studenti, kteří v průběhu programu vystoupili, která měla divákům více přiblížit tradiční romskou kulturu. Ambasadorka projektu Počítače dětem, Nikola Kokyová, při této příležitosti předala těmto mladým studentům počítačové sestavy pro jejich vzdělávání. Jeden počítač mířil romské studentce a tanečnici Natálce, na kterou nyní čeká maturita na hotelové škole. Další počítač mířil k Patrikovi, který je absolventem Mezinárodní konzervatoře v Praze a studentem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Patrik nám prozradil, že ho baví historie a kultura romské menšiny, z tohoto důvodu si i vybral studium oboru Romistika. Třetí a poslední počítač obdržela zpěvačka Natálka z Konzervatoře Jaroslava Ježka.

Tento projekt byl podpořen Ministerstvem kultury v rámci Podpory integrace příslušníků romské menšiny.