Počítače dětem

Projekt Počítače dětem podporuje neziskovou organizaci proFem

Projekt Počítače dětem podporuje neziskovou organizaci proFem

V boji proti sexuálnímu násilí je každá pomoc důležitá. Projekt Počítače Dětem se spojil s projektem PORT proFem, který pomáhá obětem sexuálního násilí, a poskytl potřebné IT vybavení. Díky naší malé pomoci mohlo vzniknout první komplexní centrum pro oběti sexuálního násilí, což je důležitý krok vpřed v poskytování podpory a ochrany obětem těchto hrozných činů.

PORT je snadno přístupný a bezpečný prostor, který poskytuje komplexní nabídku odborné pomoci obětem sexuálního násilí a obtěžování nad 16 let. 

V pražském Břevnově je pod jednou střechou k dispozici tým sociálních pracovnic, terapeutek, právniček a lékařek – odbornic na problematiku, které zajistí potřeby každé klientky či klienta a poskytnou jim takový typ pomoci, který zrovna potřebují.

Jejich cílem je nejen poskytnout pomoc v krizových situacích, ale také posílit práva a ochranu obětí sexuálního násilí.

Vedle vzdělávání odborníků bude PORT propojovat další organizace, státní instituce a pracovníky (policie, lékař apod.) a sdílet s nimi příklady dobré praxe. Skrze PORT tak proFem bude posilovat svou vizi o vytvoření propojené sítě odborné a empatické pomoci bez předsudků.

Projekt Počítače Dětem se rozhodl podpořit projekt PORT proFem poskytnutím několika málo kusů potřebného IT vybavení. Moderní technologie jsou klíčem k efektivnímu fungování organizace, a proto jsme se rozhodli přispět k vytvoření prvního komplexního centra pro oběti sexuálního násilí. Díky naší malé pomoci mohou oběti získat přístup k důležitým službám a podpoře.

Spolupráce mezi projektem Počítače Dětem a projektu PORT proFem je jasným příkladem toho, jak společné úsilí může vést k pozitivním změnám ve společnosti.

Děkujeme za vaši podporu a za vaši angažovanost v boji proti sexuálnímu násilí a poskytování pomoci obětem.

Společně můžeme vytvořit bezpečnější a spravedlivější společnost pro všechny.

Více informací o otevření centra PORT si můžete přečíst v přiložené tiskové zprávě.