Počítače dětem

Vítězky Miss České republiky 2023 předaly techniku žákům základní školy. Ta jim pomůže při výuce cizích jazyků

Vítězky Miss České republiky 2023 předaly techniku žákům základní školy. Ta jim pomůže při výuce cizích jazyků

Mít dobré srdce a pomáhat druhým jsou jedny z vlastností, které vítězky Miss České republiky rozhodně mají a využívají pro dobrou věc. Tentokrát vykouzlily úsměv na tváři žákům ZŠ a MŠ Weberova.

Tereza Langrová (Miss Naděje ČR 2023) a Bára Sulanová (vítězka Miss ČR 2023 Bára Sulanová) předaly počítačovou techniku žákům z pražské Základní a mateřské školy Weberova.

Účelem této návštěvy bylo předání deseti notebooků a deseti tabletů žákům základní školy, které budou využívat v rámci výuky, zejména při výuce cizích jazyků. „V dnešní době je celá řada počítačových programů, které umožní dítěti se vzdělávat i bez pomoci pedagogického pracovníka, především je populární škola hrou pomocí jazykových a matematických aplikacích on-line, proto je velmi důležité, aby nebyli žáci vyčleněni z kolektivu třídy kvůli chybějící technice,“ říká Robert Novotný, zakladatel projektu Počítače dětem.

Předání by se nemohlo uskutečnit bez paní učitelky Stephanie Fikarové, která oslovila projekt Počítače dětem s žádostí o darování techniky. Slavnostního předávání se kromě ní zúčastnili i žáci a také pan ředitel Karel Čermák. Miss ČR 2023, Bára Sulanová, nám sdělila své pocity: “Návštěva školy a předání techniky dětem pro mne byla emotivní. Sama jako studentka a čerstvá absolventka střední školy si moc dobře uvědomuji, jak moc je pro mě počítač důležitý i v rámci informálního vzdělávání. Doplnila ji Tereza Langrová, která získala v roce 2023 titul Miss Naděje: “Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí předávání počítačů, které povedou k zlepšení studijních výsledků a rozšíření obzorů i v dalších mimoškolních aktivitách.“

V případě zapojení se do projektu Počítače dětem, ať už jako dárce, dobrovolník či potřebná rodina/organizace, kontaktujte tým Počítače dětem na www.pocitacedetem.cz

Aktuálně se do projektu Počítače dětem zapojují nejen vítězky ročníku 2023, ale také soutěžící ročníku letošního. Jejich cestu můžete sledovat na www.miss-ceske-republiky.cz.

Na webových stránkách www.pocitacedetem.cz se můžete dozvědět bližší informace o získávání, renovování a darování počítačové techniky. V případě, že to GDPR dovolí, můžete sledovat i příběhy těch, kteří se do projektu zapojili – ať už v roli dárců, dobrovolníků či potřebných.

Zdroj: Miss České republiky, Počítače dětem

Zdroj fotografií: Miss České republiky, Počítače dětem