Počítače dětem

Bára Hrzánová se stala ambasadorkou počítače dětem

Projekt Počítače dětem pomáhá potřebným napříč celým Českem a pomoci se dostalo i sedmičlenné rodině s pěti dětmi, které předala novou techniku patronka projektu Bára Hrzánová. „Za sebe, za děti a za celou rodinu mohu jedině poděkovat,“ neskrýval svou upřímnou radost otec rodiny Bruno Marco.

Celá rodina bydlela ještě před nedávnem na ubytovně, ale díky pomoci okolí mají vlastní byt a staví se na vlastní nohy. Velkou vzpruhou je i darovaná počítačová technika, díky které se nebudou sourozenci Alex, Bruno, Sára a Charlotka muset během distanční výuky nebo plnění domácích úkolů dělit o jeden tablet. 

„Díky projektu jsme mohli rodině předat počítač a notebook, který zajistí všem dětem možnost připojit se k online výuce, ale zároveň dělat domácí úkoly a vůbec se digitálně vzdělávat, protože digitální gramotnost u dětí je naprosto zásadní pro jejich budoucnost,“ říká Nikol Nevoránková, projektová manažerka Nadačního fondu IT People.

Velkou radost měl pochopitelně také otec rodiny Bruno Marco: „Jedná se o krásný projekt! Je to velký přínos pro rodiny, které si to nemohou dovolit a jsou sociálně slabší. Bohužel mezi ně patříme i my. Za sebe, za děti a za rodinu tak mohu jedině poděkovat. Děkuji!“

Celému předání dohlížela herečka a zpěvačka Bára Hrzánová. „Počítače dětem je, myslím si, velice bohulibý spolek a bohulibá činnost. Protože ti, co mají něčeho víc a už to třeba nepotřebují, mohou pomoci dalším, kterým se takové možnosti nedostává. Kdyby tohle dělal každý, tak bychom se měli zase trochu lépe všichni,“ věří patronka projektu.

 

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.