Počítače dětem

Darovaný počítač možná pomůže k vysněnému studiu na VŠ

„Chci všem dokázat, že se z romské studentky může stát výborná lékařka, právnička nebo policistka“.

Sdělila ambasadorce projektu Nikole Kokyové, Adéla Cínnová, devatenáctiletá maturantka z gymnázia Jana Blahoslava v Přerově, při přebírání darovaného počítače. Adéla pochází z města Hranice, kde bydlí s rodiči a dvěma mladšími sestrami.

Jejím snem je dostat se na vysokou školu v Olomouci a studovat stomatologii. Právě tento rok ji čeká jak maturita, tak přijímačky na vysokou školu.

„Pilně se připravují a doufám, že mi všechno vyjde podle plánu. Rozhodně to nebyla a není lehká cesta, ale když člověk chce a má cíl, tak je možné všechno.

Ráda bych sdělila všem dětem, aby si stanovili svůj cíl a toho se držely a nikdy nepřestávaly za to bojovat. Vzdávat se jde lehce, ale něco dokázat je dlouhá cesta, kterou by si měl projít každý, kdo chce něco od života“.

Pokud chcete pomoct i Vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, poskytnete finanční příspěvek na náš transparentní účet nebo se zaregistrujete jako dobrovolník. Více informací naleznete na našich stránkách.

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.