Počítače dětem

Sourozenci z prahy se již mohou věnovat online výuce

Koronavirová krize se podepsala na životech a fungování mnoha rodin po celé České republice. Mnozí přišli o práci, jiní se dostali do složité životní nebo rodinné situace. V podobné situaci se nachází i tři sourozenci Charlota, Pavel a Petra. Ti žijí u své babičky v pěstounské péči v Praze.

Pavel kvůli poruše autistického spektra navštěvuje speciální základní školu. Jedenáctiletá Charlota a devítiletá Petra chodí na základní školu se sportovním zaměřením. Od školy se dívky závodně věnují gymnastice a jsou ve svých sportovních aktivitách velmi úspěšné. Babička dětem počítač pořídit nemůže. Je na děti sama a jen tak tak je schopna vnoučatům zajistit běžné životní potřeby.

Rodině podala pomocnou ruku Nadace Nova – charitativní organizace TV Nova. Ta ve spolupráci s projektem Počítače dětem rodině věnovala počítač, přes který se již dnes děti vzdělávají. Do té doby se děti ke vzdálené výuce připojit nemohly vůbec. Neměly tím pádem ani vypracované zadané úkoly a z testů, kterých se nemohli účastnit, propadaly. 

V současnosti se dětem díky darovanému počítači skokově prospěch zlepšil, navíc mohou opět v rámci možností komunikovat i se svými kamarády, vrstevníky a především pedagogy. Počítač do rodiny předala Miss České republiky 2020 Kristýna Hyská. 

Děkujeme za každou pomoc! A pokud se i vy chcete zapojit, můžete prostřednictvím poskytnutí starší techniky, zajištění internetu, finančním darem či jako dobrovolník.