Počítače dětem

VERUNKA SE NEMOHLA DOČKAT AŽ SE PŘIPOJí K VÝUCE

Koronavirová krize se podepsala na životech a fungování téměř všech rodin po celé České republice. A březnový lockdown tomu moc nepomohl. Mnozí přišli o práci a jiní se dostali do složité životní nebo rodinné situace… Jako třeba rodina desetileté Verunky, která neměla na to, aby malé dceři zařídila počítač na distanční výuku.

Verunka žije pouze s maminkou z jejího jediného příjmu. Jelikož si její maminka nemůže dovolit věnovat čas shánění dalších příjmů, nemůže ze svých současných, kterými jen tak tak uživí sebe a Verunku, koupit pro dceru ještě počítač. Ten se nyní stal nezbytnou součástí výuky žáků i studentů, proto Verunka ve škole začínala zaostávat.

Škola ji moc baví a nemohla se dočkat, až se k online výuce připojí. Nadace Nova jí proto ve spolupráci s projektem Počítače dětem jeden pořídila. Verunka v den předání počítače nemohla ráno ani dospat, a proto nebylo divu, že ihned po příjezdu dobrovolníků se s chutí vrhla do pomoci se zapojováním kabelů.

Díky projektu Počítače dětem, který do rodin propůjčuje počítače, je už Verunka připojená online a zvládá plnit všechny testy a úkoly. Zároveň neztratí ani důležitý kontakt se svými spolužáky, po kterých se jí stýskalo také.

Do této chvíle dostalo techniku již více než 2.000 rodin. Děkujeme za každou pomoc! A pokud se i vy chcete zapojit, můžete prostřednictvím poskytnutí starší techniky, zajištění internetu, finančním darem či jako dobrovolník.