Počítače dětem

Poděbrady přivítaly podporu projektu Počítače dětem

O víkendu 30. až 31. října 2021 proběhla největší automobilová výstava v České republice, Prague Car Festival. Deset finalistek Miss České republiky se postaralo o bohatý program na hlavním podiu během celého víkendu. Součástí programu byly módní přehlídky, taneční vystoupení a zapojení návštěvníků do interaktivního programu. Nechyběl ani blok programu věnovaný charitativní činnosti, kterou soutěž krásy Miss podporuje. Projekt Počítače dětem za podpory Ministerstva kultury zajistil další předání počítačové sestavy pro mladou romskou studentku Vanesu Olahovou.

Vanesa žije spolu s rodiči v Mladé Boleslavi. Otec rodiny pracoval celý život jako OSVČ a rodinu dokázal zabezpečit. Nyní ho postihlo vážné onkologické onemocnění, je po operaci a byl mu přiznán invalidní důchod. Od té doby se finanční příjmy rodiny snížily a rodiče požádali projekt Počítače dětem o pomoc.

Vanesa je nyní žákyní 9. třídy ZŠ v Mladé Boleslavi a bude se hlásit na Střední odborné učiliště s maturitou. V minulosti nikdy nedisponovala počítačem nebo notebookem, ale s příchodem protipandemických opatření se situaci musela přizpůsobit stejně jako většina studentů. Ke studiu jí bohužel ale nestačil chytrý telefon a proto pomoc věnování počítače velmi ocenila ona i její rodiče.

Studentka převzala počítač od ambasadorky projektu Počítače dětem, Nikoly Kokyové za přítomnosti nejen několika tisíc návštěvníků, ale též za přítomnosti přímého přenosu vysílaném na TN.CZ, internetovém portálu televizní stanice Nova.

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.