Počítače dětem

dělali jsme radost v dětském centru thomayerovy nemocnice

Projekt Počítače dětem Nadačního fondu IT people znovu pomohl tam, kde to bylo potřeba. Tentokrát jsme se s dobrovolníky vydali do Dětského centra s komplexní a podpůrnou rodinnou terapií Thomayerovy nemocnice na Praze 4, kde jsme za projekt předali 10 kusů techniky v podobě notebooků a nových tabletů, které projektu věnovali štědří dárci. Předání techniky proběhlo v příjemných prostorách nemocnice určených pro děti a jejich rodiny, kde nás přivítala paní primářka a ředitelka dětského centra MUDr. Jaroslava Lukešová a paní Mgr. Eva Zikmundová, speciální pedagožka, se kterou manažerka projektu Počítače dětem Ing. Nikol Nevoránková vedla rozhovor.

Dětské centrum Thomayerovy nemocnice vzniklo již v roce 1922 jako kojenecký ústav, který slavnostně otevíral Tomáš Garrigue Masaryk. Již tehdy se kladl velký důraz na podporu a rozvoj dítěte i jeho matky. V tuto chvíli se nachází v Dětském centru okolo 40 dětí, z toho část dětí v centru pobývá samostatně, jiné děti zde pobývají s matkami. 

Pomoc projektu Počítače dětem Dětské centrum ocení především kvůli vzdělávacím aspektům výpočetní techniky. Některým dětem darovaná technika také umožní vzdálený online kontakt s rodiči, který je pro děti klíčový. Cílem Dětského centra je vytvořit pevný vztah matky a dítěte, pracovat na kompetencích rodičů, aby se postavili do života a to také tím, že mohou využít zácvikové byty a pokoje v centru, které slouží ke komplexnímu sledování vývoje dítěte po stránce zdravotní i psychologické.