Počítače dětem

Dobrovolník Tomáš pomáhá v projektu již více než rok

Projekt Počítače dětem by se neobešel bez obětavých dobrovolníků, mezi které patří také Tomáš Reichl, vedoucí týmu servisních pracovníků v instalačním centru na pražském Chodově. Tým techniků kompletuje veškeré počítače a notebooky od dárců, čímž pomohl více než 2 300 rodinám získat jejich vlastní počítač nebo notebook k distanční výuce.

„Na jaře 2020 jsem si na sociálních sítích všiml projektu Počítače dětem, který mě zaujal. Jelikož jsem měl v té době před maturitou, kterou mi odložili a kvůli pandemii jsem přišel i o stálou brigádu, měl jsem plno volného času a rozhodl jsem se do projektu přihlásit jako dobrovolník,“ vysvětluje po více než roční práci mladý dobrovolník.

Tomášův tým má na starosti kompletní přípravu IT techniky, přičemž své zkušenosti postupně předává nově příchozím dobrovolníkům. „Dělám všechno, co je potřeba. Instaluji, čistím a opravuji počítače i notebooky. Kromě toho spravuji evidenci, občas i rozvážím techniku do rodin. Jako vedoucí instalačního centra zároveň dohlížím na dobrovolníky, v případě potřeby jim radím a snažím se vymýšlet zlepšováky, abychom mohli obdarovat co nejvíce dětí,“ popisuje.

Tomáš kromě dobrovolnictví zvládá také studium ČVUT, kde se věnuje kybernetice a robotice. Ve svém volném čase se věnuje počítačům, protože jak sám uvádí „nevynechá žádnou možnost se hrabat v hardware, protože ho to baví“. Kromě toho se ale učí hrát také na elektrickou kytaru, jelikož se chce v budoucnu zaměřit na jejich výrobu. 

Tomovi děkujeme a přejeme, aby mu nadšení propojovat teoretické znalosti ze školy s praktickými zkušenostmi, zůstalo co nejdéle, jelikož jsou stále tisíce dětí, které potřebují naši pomoc.

Přidej se i Ty jako dobrovolník a pomáhej spolu s námi! Stačí vyplnit formulář nebo napsat na nikol@pocitacedetem.cz.