Počítače dětem

Získali jsme podporu politických osobností

Charitativní projekt Počítače dětem nadále roste a výrazně pomáhá nejen dětem ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí, ale i těm nadaným nebo různě znevýhodněným, pro které je IT technika často jedinou kompenzační pomůckou.

V uplynulých týdnech podpořili projekt také senátoři, poslanci a krajští zastupitelé napříč politickým spektrem bez ohledu na politickou rivalitu. „Projekt Počítače dětem pomáhá prosperitě společnosti, za což jsem velice rád,“ těší předsedu senátu České republiky RNDr. Miloše Vystrčila. 

„Projekt dává všem dětem stejnou šanci na vzdělání a počítačům druhý život,“ upozorňuje ministryně financí JUDr. Alena Schillerová na další důležité poselství. Projekt totiž kromě vzdělávání zasahuje také do sociální a ekologické oblasti.

Kromě rodin putuje pomoc také do škol, dětských domovů a ústavů. „V dnešní době spousta dětí nemá možnost se vzdělávat, jak potřebuje. Aktivita Počítače dětem je mimořádná v tom, že jim tu šanci dává,“ pochvaluje si senátorka Miroslava Němcová. 

Pomoci se dostalo už více než 2 500 rodinám a jejich počet nadále roste! Dárců přibývá, ať se jedná o darování starší i nové techniky, finanční pomoc nebo různé formy dobrovolnictví. Výsledky jsou díky tomu okamžité – cesta od darování přes repasování techniky až po předání dětem je krátká.

Jmenovitě děkujeme za vyjádření podpory: 

  • Mgr. Kateřina Valachová, Ph. D. Exministryně školství, poslankyně Parlamentu ČR
  • RNDr. Miloš Vystrčil, Předseda Senátu ČR
  • MGR. Radek Vondráček, Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
  • Miroslava Němcová, Senátorka Parlamentu ČR
  • Mgr. Petr Gazdík, Poslanec Parlamentu ČR
  • MUDr. Zdeněk Hřib, Primátor hlavního města Prahy
  • JUDr. Alena Schillerová, Ph. D. Místopředsedkyně vlády a ministryně financí

 

Součástí podpory jsou udělené záštity: 

Záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

Záštita Ministerstva práce a sociálních věcí

Záštita Ministerstva financí

V současné chvíli čekáme na vyjádření žádosti o záštitu Ministerstva životního prostřední