Počítače dětem

Pomáháme plnit sny romské středoškolačce

Jsme moc rádi, že v rámci projektu Počítače dětem, a ve spolupráci s ambasadorkou tohoto projektu Nikolou Kokyovou, můžeme podporovat talentované romské studenty.

Tentokrát jsme podpořili Leonu Kováčovou, sedmnáctiletou studentku střední zdravotnické školy z Děčína. Leona studuje druhý ročník oboru Praktická sestra. Jejím cílem je úspěšně odmaturovat a profesi se i nadále věnovat, případně pokračovat ve studiu na VOŠ nebo VŠ.

Ve svém volném čase je Leona nejraději se svou rodinou a svým přítelem. Ráda hraje různé hry, čte a poslouchá romskou hudbu. Moc ráda vaří, vymýšlí bytové dekorace apod.

Mým velkým cílem je odmaturovat a věnovat se tomuto povolání i nadále. Ráda pomáhám druhým lidem a jsem moc ráda, že se dostalo pomoci i mě“.

Projekt počítače dětem totiž prostřednictvím Nikoly Kokyové, studentce předal počítač, který využije pro své vzdělávání, přípravu na maturitu i pro realizaci jejich koníčků.

„Pokud bych mohla něco vzkázat ostatním romských studentům, tak to bude asi to, aby se věnovali nadále studiu i přes všechny překážky, protože to má smysl. I když budou jiné rasy a budou narážet na různé životní problémy, nesmí se vzdávat svých snů.

V životě jsou dobré i špatné chvíle a my je musíme překonávat a brát si z toho ponaučení.

Dělejte, co vás baví a udělejte proto maximum. V budoucnu se to vyplatí“.

Pokud chcete pomoct i Vy, zapojte se do projektu tím, že darujete starší techniku, poskytnete finanční příspěvek na náš transparentní účet nebo se zaregistrujete jako dobrovolník. Více informací naleznete na našich stránkách.

Projekt je realizován s podporou Ministerstva kultury ČR v rámci dotačního programu Podpora integrace příslušníků romské menšiny.