Počítače dětem

Herec Robert jAŠKÓW PŘEDÁVAL MALÉMU MÍŠOVI POČÍTAČ

Projekt Počítače dětem pomáhá všem, kteří potřebují podat pomocnou ruku. V těžké situaci se ocitla také paní Monika, která se jako samoživitelka stará o šestiletého syna Michala a zároveň je pěstounkou své neteře Denisy, docházející do deváté třídy základní školy.

Míša miluje fotbal i svět Star Wars, ale ve škole kvůli těžké rodinné situaci zaostává. Doposud totiž zvládal distanční výuku jen přes e-mail na notebooku své sestřenice, proto mu vypůjčený počítač se zvládáním školních povinností pomůže. Denisy zapůjčený notebook totiž musí rodina vrátit pěstounské organizaci, která mladé tanečnici a zpěvačce doposud pomáhala.

Projekt Počítače dětem za podpory Nadace Nova pomohl Míšovi a Denise tím, že jim zajistil opravený počítač a notebook z rukou herce Roberta Jaškówa. Kromě Míši a Denisy tak získalo již více než 2500 rodin IT techniku pro svoje dítě.

Nadace Nova spolu s Projektem Počítače dětem už několik měsíců zajišťují pomoc v rodinách, které nemají prostředky na nákup techniky potřebné pro domácí studium. Rodina, která potřebuje pomoci se může přihlásit na www.pocitacedetem.cz/jsem-v-nouzi. 

Pomáhejte i vy a zapojte se do projektu spolu s námi a to tím, že poskytnete starší IT techniku, finanční dar nebo se přihlásíte jako dobrovolník pro servis PC nebo komunikaci s rodinami.