Počítače dětem

Eliška a františek si radují z nového počítače

I když oba rodiče pracují, neznamená to vždy, že jsou schopni svým dětem zajistit úplně vše potřebné pro vzdělávání. V takové situaci se ocitla paní Věra z Ústí nad Labem, která je matkou již dospělého syna, kterého má z prvního manželství. Z druhého manželství má paní Věra syna a dceru, kteří navštěvují první stupeň základní školy. Poslední školní rok byl pro děti na distanční výuce složitý. K dispozici měli dohromady jeden tablet, který dětem musel stačit. Na další totiž rodiče i přes stabilní zaměstnání neměli prostředky. 

František po prázdninách nastupuje do 2. třídy. Má moc rád fotbal, rodinnou kočičku a hry s autíčky. Ve škole ho v průběhu distančního vzdělávání velmi bavila písanka. Jeho sestra, Eliška, bude po prázdninách navštěvovat 4. třídu základní školy. Ráda kreslí a ve škole ji baví český jazyk. Oba se moc těší zpět do školy na své spolužáky a kamarády.

Děti jsou podle slov maminky velice šikovné. Děti jezdí o prázdninách na příměstské tábory a moc se těšily na počítače, které jim daroval Nadačního fond IT people v rámci projektu Počítače dětem ve spolupráci s nadací Nova. O projektu se rodina dozvěděla z televize, kde zrovna probíhala o projektu reportáž. Děti hned po příjezdu našich dobrovolníků začaly zapáleně rozbalovat počítače, na které se tak moc těšily. Měly obrovskou radost, když si mohly počítač zapojit pod dohledem našich dobrovolníků Jakuba a Kristýny Hyské, která je zároveň Miss Naděje. Díky darované výpočetní technice mohou nyní děti zvládat transformující se výuku, která je od aktuálního školního roku ve velké míře na počítačích závislá. 

 

Pokud i vy víte o někom, kdo potřebuje počítač, chcete pomoci jako dobrovolník nebo poskytnout starší techniku, přihlaste se na www.pocitacedetem.cz nebo nás kontaktujte na emailu info@pocitacedetem.cz.