Počítače dětem

pomohli jsme jedenáctičlenné rodině ze severu čech

V tíživé situaci se ocitla jedenáctičlenná rodina ze severu Čech. Maminka Tereza má společně s manželem devět dětí. Z toho šest dětí je školou povinných, poslední nastoupilo nyní do první třídy. Dvě z dětí jsou dlouhodobě nemocné. 

Podmínky pro život nemají děti ideální. Rodina se tísní v malém bytě dva plus jedna. Část rodiny nocuje tedy i v kuchyni. Na větší prostory rodině nezbývají finanční prostředky. Vzhledem k lokalitě malého bytu, který se nachází v prostředí, kde se soustřeďuje sociálně slabé obyvatelstvo, byly rodině zamítnuty Českou správou sociálního zabezpečení přídavky na děti, což dále přitížilo rodinné situaci. 

Vzdělávání dětí v období distančního vzdělávání nebylo vůbec jednoduché. Děti střídavě fungovaly na dvou chytrých telefonech. O projektu Počítače dětem zaštiťovaným Nadačním fondem IT people, který ve spolupráci s nadací Nova rodině poskytl výpočetní techniku pro vzdělávání dětí, se rodina dozvěděla prostřednictvím sociální pracovnice. Za poskytnutou techniku je rodina velice vděčná, neboť bude nyní schopna mnohem lépe zajistit svým dětem adekvátní vzdělávání v době, kdy jsou počítače pro výuku opravdu nezbytné. 

Pokud i vy víte o někom, kdo potřebuje počítač, chcete pomoci jako dobrovolník nebo poskytnout starší techniku či finanční dar, přihlaste se na www.pocitacedetem.cz nebo nás kontaktujte na emailu info@pocitacedetem.cz.