Počítače dětem

Dorazily první stovky počítačů

Naším cílem je vybudovat dlouhodobý projekt, který postupně pomůže většině rodin po celé zemi. Po předběžném průzkumu na základních a středních školách odhadujeme, že je třeba 20.000 počítačů k úplnému vyřešení nedostatku, kterému se věnujeme. To je dosažitelný cíl.

Do instalačního centra Chodov dorazila první polovina z přislíbených 1.000 počítačů od společnosti Mironet a každý týden přichází desítky dalších počítačů a notebooků od našich dárců. Zatím realizujeme instalace centrálně a až vychytáme všechny mouchy v našich postupech, začneme rozšiřovat počet instalačních center do celé České republiky.

Díky dárcům z řad jednotlivců i firem se nám daří získávat desítky kvalitních počítačů týdně a to je jen začátek. Jedná se nejčastěji o kvalitní techniku, které naši dobrovolníci brzy vdechnou nový život. Spustily jsme i svozy počítačů, kdy svozová vozidla KIA nám poskytl Autobond Group. Techniku mohou dárci sami též dovézt na pobočky Mironetu do Prahy, Brna a Plzně, kdy zajistíme její převezení do instalačního centra Chodov. 

Veškeré práce provází a budou provázet striktní hygienická opatření včetně pravidelné desinfekce pracovišť i výpočetní techniky dle doporučení hygieniků, s kterými naše bezpečné postupy nyní konzultujeme. Nyní plánujeme termíny v rámci kterých malé týmy dobrovolníků provedou kontrolu počítačů, instalaci softwaru a kompletaci sestav v našem nově vybudovaném instalačním centru Chodov, odkud již brzy počítače budou putovat potřebným rodinám.