Počítače dětem

Svozy počítačů zahájeny

Vyplněných formulářů jsou stovky a za to jsme opravdu vděční. Velmi si vážíme každé darované techniky, kterou dárci věnují. V některých žádostech žadatelé žádají několik i desítek počítačů pro své žáky či svěřence, takže darovaná technika se využije všechna. Objevují se stále noví a noví dárci, kteří nám sami nabízí počítače, notebooky, klávesnice, myši, monitory, tablety, kabely atd. Postupně techniku budeme skládat dohromady, vyčistíme ji, repasujeme, otestujeme a připravíme na ni software v nově vzniklém instalačním centru Chodov.

První techniku jsme sváželi v Praze. První svoz byl uskutečněn 31. 3. 2020 a zavítali jsme do různých částí Prahy. Byli jsme na Praze 7, 9 i 10 a postupně se budeme vydávat i mimo Prahu. Poté budeme plánovat i svozy ze zbytku České republiky a využijeme našich ochotných dobrovolníků, kteří techniku vyzvednou od dárců a předají buď do budovaných instalačních center, nebo ji sami zkontrolují a přeinstalují na základě námi připravovaných postupů a předají potřebným rodinám v nouzi ve své lokalitě. V současné době je též možné techniku přivézt na pobočky Mironetu v Praze, v Brně a v Plzni, kdy odsud techniku svezeme do instalačních center.

Na dárce jsme čekali připraveni s kamerou a musíme říct, že to byl pro nás všechny hřejivý pocit a zároveň i velký zážitek. V době, kdy kvůli nařízení vlády trávíme každý den v domácí karanténě je pochopitelné, že ztrácíme kontakt s ostatními lidmi a proto je najednou rozhovor na kameru pro mnohé něco zcela nového a nečekaného. Těší nás, kolik lidí v této těžké době myslí na ostatní a dělá správnou věc. Ve videu jsme pro vás připravili malou ukázku z našich svozů počítačové techniky. Automobily včetně pohonných hmot zajistila společnost Autobond Group a. s..