Počítače dětem

markéta konvičková se stala ambasadorkou v ostravě a okolí

Zpěvačka a  maminka, Markéta Konvičková, se aktivně zapojila do pomoci rodinám, které se ocitly v nouzi, a potřebují počítač k online výuce. Markéta podpořila projekt s názvem Počítače dětem jako ambasadorka pro Moravskoslezský kraj. Navštívila Ostravu a Hlučín a jakmile jí to maminkovské povinnosti dovolí, plánuje další návštěvy. „Chtěla bych apelovat na dárce a dobrovolníky, aby se zapojily do této charity a na webových stránkách www.pocitacedetem.cz vyplnily formulář. Pomůžou mnoha dětem v celé republice,“ vyzvala Markéta širokou veřejnost.

V Hlučíně jsme navštívili paní Žanetu, která se ocitla v nelehké situaci, vlivem koronavirové pandemie přišla o zaměstnání ve školní jídelně, kde každý den vařila obědy stovkám studentů. Ovdověla a vychovává sama 3 syny. Počítač jsme předali 13ti letému Honzovi, který se zajímá o grafiku a počítač využije k přípravě na střední školu.

Dobrovolník Vojta propůjčil prostory své firmy pro zřízení svozového a instalačního místa, abychom mohli pomoc více přiblížit lidem z Ostravska a okolí. V současné době probíhají svozy techniky a reinstalace přímo v nově vzniklém centru. Vojta spolupracuje se dalšími dobrovolníky a společně rozváží techniku do rodin.