Počítače dětem

finalistky miss čr 2021 PODPORUJÍ POČÍTAČE DĚTEM

Partnerem projektu Počítače dětem je Miss České republiky. V rámci charitativní činnosti podporují dívky celonárodní soutěže krásy aktivně projekt, jehož cílem je rovný přístup ke vzdělávání dětí bez ohledu na pandemickou situaci.

Jednou z finalistek Miss České republiky pro rok 2021, která se aktivně zapojuje při rozvážení a předávání techniky, je slečna Sarah Horáková. Sarah si uvědomuje, jak je vzdělání dětí důležité a proto se rozhodla dlouhodobě pomáhat s předáváním techniky od dárců především na Moravě, odkud sama pochází.

Sarah navštívila Dětský domov Hrotovice začátkem srpna, kde paní ředitelce Bc. Michaele Grmelové předávala techniku v hodnotě téměř 67.000 Kč. S paní ředitelkou a dětmi strávila Sarah několik hodin v domově, kde se dozvěděla nejen o příbězích dětí, ale i samotném fungování domova a mezigeneračních aktivitách, ke kterým budou sloužit i poskytnuté počítače a notebooky.

I těmto dětem jsme mohli pomocí díky podpoře našich partnerů, ke kterým patří Nadace  ČEZ. Právě této finanční podpoře můžeme zkompletovat potřebnou techniku a dopravit ji do celé republiky za pomoci našich dobrovolníků, ke kterým patří i Sarah.