Počítače dětem

V rámci projektu Počítače dětem již podruhé pomáháme rodinám a školám v Moravské Nové Vsi, kterou se v červnu loňského roku prohnala katastrofa v podobě tornáda, která způsobila škody na majetku v řádech miliard korun a bohužel při ní zemřelo i několik osob.


Již dříve jsme zde darovali 21 počítačů a nyní, díky iniciativě paní učitelky Jitky Konečné z místní základní školy, jsme mohli předat dalších 11 počítačů do rodin, které kvůli tornádu přišly o střechu nad hlavou a finanční prostředky musí investovat především do bydlení.


IT techniku potřebným předávala finalistka MISS České republiky a Miss Naděje 2021, slečna Sarah Horáková, která právě nedaleko Moravské Nové Vsi žije. I díky její aktivitě mohou další děti plnit své školní povinnosti a v případě potřeby se připojit k distanční výuce.


Sama Sarah se podělila o své zážitky: „Emoce byly opravdu silné, všude sutiny a rozbořené domy. S naprostou samozřejmostí tady pomáhali lidé z celé republiky i ze zahraničí. Měla jsem slzy na krajíčku nejen z důsledků té živelné katastrofy, ale i z naprosto samozřejmé lidské solidarity. Tento projekt mě každým dnem přesvědčuje, že má smysl. Pomáhat si je jedna z nejhezčích věcí, a odměnou je pro mě úsměv na dětských tvářích.


Děkujeme Sarah za tato krásná slova a především za spolupráci s naším projektem!


Pokud chcete náš projekt podpořit, můžete tím, že poskytnete svoji nevyužívanou techniku, zapojíte se jako dobrovolník nebo přispějete finančním darem, ze kterého jsou hrazeny například potřebné náhradní díly nebo náklady na pohonné hmoty při rozvážení techniky do rodin po celé republice. Více informací naleznete na našich stránkách.