Počítače dětem

Notebook pro Poli, dívenku z Ukrajiny

Notebook pro Poli, dívenku z Ukrajiny

Dělá nám obrovskou radost, že stále nacházíme nové dárce, kteří spolu s námi chtějí pomáhat dětem, které by bez potřebné IT techniky neměly kvalitní přístup k formálnímu i neformálnímu vzdělávání.


Jedním z takových dárců je i pan Bohuslav z Brna, který nás kontaktoval s tím, že chce darovat našemu projektu své staré notebooky a přál by si, aby jeden z nich po repasování v našem instalačním centru byl poskytnut dále malé Poli, dívence z Ukrajiny, která do České republiky uprchla před ruskou agresí se svou maminkou a dvěma staršími sestrami a která zde od září nastoupí do první třídy.


Pan Bohuslav má pomoc a ideály svobody doslova v krvi. Je totiž vnukem československého legionáře na ruské frontě a stoupence T. G. Masaryka a zároveň syn protinacistického odbojáře a politického vězně Německé říše z let 1940 až 1945. Sám pan Bohuslav je poté členem Jednoty Brno 1 Československé obce legionářské.


Bylo nám proto ctí nabízený dar přijmout a zároveň zkoordinovat předání, kterého se kromě pana Bohuslava zúčastnila i paní ředitelka brněnské MŠ Zvídálek, kterou malá Poli navštěvuje. Náš projekt zastoupila a notebook předala naše dobrovolnice Andrea.


Andrea předání popsala těmito slovy: „Dne 11. 7. 2022 jsem předala jako dobrovolnice projektu Počítače Dětem notebook malé holčičce jménem Poli. Udělalo jí to obrovskou radost. Od září nastupuje do 1. třídy základní školy a notebook bude moct plně využívat a bude se tak moct vzdělávat na stejné úrovni jako její vrstevníci.


Děkujeme všem zúčastněným za milé setkání a zároveň za přátelskou komunikaci při koordinaci předání!

Chcete i vy pomoct jako dárce IT techniky nebo jako dobrovolník? Podívejte se na naše stránky www.pocitacedetem.cz a dozvíte se více.