Počítače dětem

Vítězka se vzdala výhry ve prospěch charity

Vítězka se vzdala výhry ve prospěch charity

Podpora projektu Počítače dětem přichází nejen od dobrovolníků, kteří předávají počítače a dárců, kteří věnují starší a již nevyužívanou IT techniku či finanční dary.

Dobrý čin udělala i vítězka Miss České republiky 2021, slečna Helena Čermáková, která je sama do projektu zapojena jako dobrovolník. Již dříve předávala počítače do dětských domovů, domovů na půl cesty nebo rodinám s dětmi. Nyní se rozhodla věnovat svoji výhru 100 000 Kč právě našemu projektu. Věří, že vzdělání dětí je nejdůležitější. Díky jejímu dobrému skutku se tak budou moci vzdělávat další a další děti.

Zeptali jsme se Heleny, jaké důvody ji k jejímu rozhodnutí vedly. S úsměvem odpověděla: „Vlivem situace na Ukrajině věnoval v posledních měsících projekt Počítače dětem stovky počítačů českým školám, aby se snáze vyrovnaly se začleňováním ukrajinských dětí do výuky i do české společnosti. Svoji výhru jsem se tedy rozhodla věnovat právě tomuto projektu a podpořit tak vzdělávání dětí. Věřím, že peníze jsou na správném místě a usnadní dětem učení.

Heleně moc děkujeme za její přístup a pomoc potřebným dětem.

Pokud chcete podpořit náš projekt i Vy, podívejte se na naše stránky www.pocitacedetem.cz , kde získáte více informací o našich aktivitách. Každá pomoc se počítá!