Počítače dětem

Ocenění "Český Goodwill 2020" získal Robert Novotný

Původní český projekt s tradicí od roku 2013 oceňuje podnikatele a firmy, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci, přičemž už jen samotná nominace veřejností sama o sobě znamená prestižní ocenění.

Robert Novotný, zakladatel společnosti již v roce 2013 ze své iniciativy založil neziskovou organizaci IT People, která se později transformovala na Nadační fond IT People – ten se v roce 2020 s ohledem na pandemickou situaci zaměřil na nový projekt Počítače dětem, jenž si klade za cíl naučit české občany a firmy, aby při výměně techniky věnovali starší nepotřebnou techniku na humanitární účely, a to na vzdělávání dětí v rodinách ve finanční nouzi, které by se jinak nemohli vzdělávat.

Robert Novotný se v kategorii Osobnost Český Goodwill 2020 umístil na druhém místě s tím, že prvenství mu uniklo o pouhých 25 hlasů. Roberta Novotného nominoval obchodní parter za projekt Počítače dětem. Nejdříve společnost Mironet.cz věnovala 1.000 počítačů, poté se k akci přidaly stovky dobrovolníků a dárců. Společně poskytují výpočetní techniku rodinám v nouzi, která umožní jejich dětem studovat z domova. To, že takových rodin není málo a je potřeba jim pomáhat, se ukázalo v souvislosti s pandemií COVID-19.

Pomáhat můžete také vy a to prostřednictvím zaslání částky na transparentní účet IT People, darováním staré techniky nebo pomocí jako dobrovolník.