Počítače dětem

Centrum pro regionální rozvoj ČR darovalo našemu projektu větší množství techniky – část z nich poputuje i do škol a dětských domovů

Centrum pro regionální rozvoj ČR darovalo našemu projektu větší množství techniky – část z nich poputuje i do škol a dětských domovů

Počítače jsou v dnešní době téměř nepostradatelnou pomůckou pro mladé školáky, ale naneštěstí ne každé dítě má k němu přístup. Z tohoto důvodu si velice ceníme, že Centrum pro regionální rozvoj České republiky našemu projektu Počítače dětem bez zaváhání darovalo 274 počítačů, z toho 70 notebooků.

Díky tomuto štědrému daru bude mít přístup k počítači nejen téměř tři stovky dětí ze sociálně slabších rodin, ale i školy a dětské domovy.

Centrum už 27 let pomáhá s bezproblémovým průběhem realizace projektů, a zlepšuje tak život ve všech českých krajích. Od roku 1996 přispělo k realizaci více než 25 000 projektů a darovalo jim v přepočtu více než 200 miliard korun. Také je jediným zprostředkujícím subjektem Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), což je největší operační program v České republice, který poskytuje podporů z fondů EU.

„Jsem moc ráda, že dobročinné iniciativy, jako je projekt Nadačního fondu IT People, existují. Jeho činnost je opravdu obdivuhodná a zaslouží si všechnu chválu. Projekt Počítače dětem už pomohl spoustě dětí, které v životě třeba neměly tolik štěstí. Mám proto velkou radost, že jsme se mohli do projektu zapojit a pomoct tak těm, kteří to nejvíce potřebují,“ prohlásila ředitelka Sekce IROP Helena Miškovičová, která osobně předala dar našemu projektu.

Tímto bychom ještě jednou rádi poděkovali Centru za poskytnutý dar a za naši spolupráci. A také za to, že s námi sdílí naši vizi, a to poskytnout všem dětem přístup k plnohodnotnému vzdělání.

Pokud chcete pomoci i Vy, neváhejte se na nás obrátit na info@pocitacedetem.cz.

Pojďme se všichni společně řídit naším heslem: „Aby všechny děti mohly studovat!“