Počítače dětem

charita olomouc je naším dlouhodobým partnerem

Nezisková organizace Charita Olomouc je důležitým partnerem projektu Počítače dětem od jeho začátku. Charita Olomouc zahájila vzdělávací projekt Liška online, kterým pomáhá s distanční výukou v rodinách v nouzi. V Olomouci a blízkém okolí poskytuje doučování dětem a díky projektu Počítače dětem mohou do rodin zapůjčit i potřebnou počítačovou techniku. Díky této spolupráci vzniklo další dárcovské místo na půdě organizace na adrese: Charita Olomouc, Wurmova 577/7, 77900 Olomouc. Spojením sil chceme zajistit efektivní využití darovaných počítačů a zabezpečit pomoc rodinám v tomto městě a jeho okolí. 

Projekt Liška online odstartoval v září roku 2020 s cílem poskytnout pomoc s plněním školních povinností každé rodině z území olomouckého děkanátu, která o ni požádá. Doučování zajišťují dobrovolníci, kteří jsou sociálními pracovníky prověřeni a důkladně zaškoleni.

 

Děti se musely učit na mobilech

Dobročinný projekt pomohl také paní Lence. „Doma máme jen jeden pevný počítač bez webkamery. Děti se tedy učily pouze na mobilech, hlavně devítiletá Klárka byla smutná, že nemůže reagovat na úkoly tak rychle jako spolužáci, protože na mobilu je mnohem horší zobrazení. Teď máme zapůjčené dva notebooky a děti mají konečně možnost držet krok se svými spolužáky,“ těší maminku, která má doma šest dětí z toho tři na distanční výuce.

Pomoci se dostalo také Karolíně, která se jako samoživitelka stará o čtyřletou Klárku a devítiletého Michala. Maminka dvou pilných studentů si na podzim 2020 našla zaměstnání na DPP, ve kterém jí v případě osvědčení byla přislíbena práce na HPP. V průběhu týdnů však došlo k uzavření škol a školek, proto maminka musela být s dětmi doma, což nemohl její zaměstnavatel akceptovat.

I přes aktivní přístup a snahu se paní Karolína s rodinou dostala do finanční tísně, kvůli které nebylo v jejích silách zajistit počítač pro distanční výuku svého syna. Zapůjčeným počítačem s potřebným vybavením se tak podařilo Michala začlenit mezi spolužáky a kamarády do distanční výuky třetí třídy.